Jak dzięki kreatorom stron www stworzyć własną witrynę w 15 minut!

0
1186
Jak dzięki kreatorom stron www stworzyć własną witrynę w 15 minut!

Tworzenie witryn internetowych obecnie jest dostępne dla wszystkich osób — nawet tych, którzy nie potrafią obsługiwać programów, kodować czy nie znają się na nowych technologiach. Kreatory stron, jakie możemy znaleźć w internecie, umożliwiają w bardzo prosty i przystępny sposób stworzenie swojej własnej strony internetowej, która będzie elegancka, funkcjonalna i nowoczesna. Sposób ten zyskuje coraz więcej zwolenników i może być bardzo pomocny w wielu sytuacjach. Poniżej wyjaśniamy jak szybko i komfortowo założyć własną stronę internetową, czym są kreatory witryn online oraz jak przebiega proces tworzenia takiej witryny. Zamieszczamy również praktyczne podpowiedzi, które sprawią, że z tym zadaniem poradzą sobie nawet osoby nieznające się na zakładaniu witryn.

Czym są kreatory stron internetowych?

Kreatory stron internetowych są serwisami internetowymi umożliwiającymi założenie swojej własnej strony www. Serwisów tych w sieci jest bardzo wiele. Część z nich jest również oferowana w języku polskim, co znacznie ułatwia proces tworzenia naszej strony. W kreatorach witryn mamy do dyspozycji specjalny moduł, w którym możemy uzupełnić wszystkie dane takie jak nazwa strony czy opisy i wykonywać graficzny projekt naszej witryny. Tym, co sprawia, że kreatory są tak popularne i pomocne jest prosta forma tworzenia. W kreatorach tych możemy samodzielnie stworzyć witrynę, przesuwając jedynie odpowiednie części na konkretne miejsca na stornie — bez kodowania czy technicznej obsługi. Możemy również wybrać gotowe już szablony, które będziemy mogli jedynie edytować. Serwisy takie udostępniają wiele gotowych już witryn, gdzie możemy zmieniać jedynie kolory, logo strony, grafiki czy dodawać tekst. Kreatory stron internetowych są przeważnie darmowymi serwisami, ale oferującymi za opłatą większe możliwości. Za darmo będziemy mogli stworzyć witryny z podstawowych szablonów, a adres naszej witryny nie będzie dedykowany. Za opłatą stworzymy naszą stronę www z dedykowanym adresem, a wybór szablonów będzie dużo większy niż przy darmowej opcji. Kreatory witryn online dostępne są całkowicie w przeglądarce i nie musimy w celu utworzenia strony ściągać oprogramowania ani nic instalować na komputerze.

Do jakich potrzeb stworzymy w ten sposób strony internetowe?

Wiele osób zastanawia się, do czego mogą służyć tak stworzone strony internetowe. Na początku odwiedzi na to pytanie, należy zaznaczyć, że witryny tak stworze są pełnoprawnymi stronami internetowymi. Dzięki temu może używać ich do praktycznie wszystkich celów. Pierwszym z nich jest przeznaczenie biznesowe. Jeśli zależy nam na stworzeniu strony lub bloga firmowego i zaprezentowaniu swojej marki w internecie możemy stworzyć taki serwis właśnie w kreatorach. Do dyspozycji znajdziemy specjalne szablony z odpowiednimi grafikami i funkcjami. Poprzez kreatory możemy tworzyć również sklepy internetowe. Wybór odpowiedniego modułu umożliwia nam dodawanie produktów do sklepu i przyjmowanie płatności. W kreatorach witryn możemy też tworzyć strony do własnych prywatnych potrzeb, w celach edukacyjnych, hobbystycznych czy rozrywkowych. W taki sposób możemy również tworzyć nasze portfolio, jeśli chcemy przedstawiać innym osobom swoje prace. W kreatorach witryn www mamy do decyzji wiele szablonów i tematyk, dzięki którym bez problemu znajdziemy odpowiedni wzór do naszych potrzeb.

Zakładanie witryny

Zakładanie witryny w kreatorach online jest bardzo proste. Pierwszym etapem jest rejestracja konta. Przebiega ona bardzo szybko i polega na podaniu swoich danych osobowych, loginu czy hasła do konta. Jest ono gotowe w ciągu kilku minut tuż po zatwierdzeniu rejestracji np. w e-mailu który otrzymamy. Każdy kreator witryn działa nieco inaczej ale wszystkie bazują na tym samym rozwiązaniu umożliwiającym proste tworzenie stron.

Jeśli posiadamy już aktywne konto, możemy rozpocząć proces tworzenia własnej witryny internetowej. Rozpoczyna się on od wybrania adresu strony. Bardzo prosto bez kupowania domen i hostingu możemy wpisać adres takiej strony np. mojastrona. pl i rozpocząć tworzenie witryny. W następnym kroku będziemy mogli wybrać pustą stronę lub skorzystać z wielu gotowych szablonów. Gdy rozpoczniemy już właściwie tworzenie witryny, możemy ręcznie przesuwać na stronie dane elementy takie jak pola tekstowe, grafiki, gadżety, multimedia itp. Do wyboru mamy przeważnie kilkadziesiąt takich elementów. Możemy również określać ich wielkość, styl czy kolor. Tworzenie witryny w tym elemencie jest bardzo proste i przypomina np. edytowanie tekstu w zwykłym edytorze.

Gdy stworzymy już własną witrynę, możemy ją zapisać i opublikować. Cały proces trwa tylko chwilę, a w ciągu kilku minut nasza witryna jest już opublikowana w internecie. Na podobnej zasadzie działa również edytowanie takich stron. Jeśli będziemy chcieli wprowadzić zmiany, wystarczy zalogować się na swoje konto oraz wybrać witrynę do edycji. Po zalogowaniu się do kreatora zastaniemy stronę w takim samym stanie, w jakim ja opuściliśmy i będziemy mogli wprowadzać zmiany. Publikacja i aktualizacja strony również potrwają tylko kilka minut, a dokonywać możemy jej z dowolnego miejsca na świecie, logując się jedynie do kreatora przez przeglądarkę.

Dlaczego warto z nich korzystać?

Zakładanie witryny w takim kreatorze ma bardzo wiele korzyści i zalet. Pierwsza z nich to możliwość szybkiego utworzenia witryny. Możemy stworzyć ją nawet w ciągu kilku — kilkunastu minut co jest bardzo dobrym wynikiem. Możemy również korzystać z darmowych wersji, za które nie będziemy musieli płacić. Ta opcja spodoba się osobom, które potrzebują witryny w celach prywatnych i nie chcą przeznaczać na ten cel pieniędzy. Z kreatorów możemy korzystać samodzielnie bez proszenia kogokolwiek o pomoc czy zlecania pracy agencji marketingowej. Daje to również dużą niezależność np. podczas edytowania takiej witryny. Plusem są również gotowe szablony wysokiej jakości przeznaczone na każdą okazję. Rozwiązanie to upraszcza tworzenie różnego typu stron — w tym sklepów internetowych czy złożonych serwisów. Wszystkie te cechy sprawiają, że możemy w krótkim czasie, bez wydawania dużych sum pieniędzy stworzyć funkcjonalną i estetyczną witrynę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here