Wybierz nowoczesne urządzenia do piekarni

0
1026
Wybierz nowoczesne urządzenia do piekarni

Piekarnia to niezwykłe miejsce, które każdemu z nas kojarzy się ze wspaniałym zapachem i cudownym smakiem prawdziwego, chrupiącego chleba. Jednakże, jeśli jesteś jej właścicielem, doskonale wiesz, że aby wszystkie te miłe skojarzenia mogły zostać urzeczywistnione, niezwykle ważne jest posiadanie odpowiedniego sprzętu. Najnowocześniejsze modele mogą zapewnić, że praca będzie łatwa, szybka, przyjemna, a co najważniejsze – bardzo owocna.

Dlaczego warto zainwestować w całą linię produkcyjną?

Ręczny wyrób pieczywa ma w sobie wiele uroku, jednak ilość przygotowanych w ten sposób sztuk chleba jest stosunkowo niewysoka. W efekcie, przy zachowaniu najwyższych standardów jakości, nie można obsłużyć zbyt wielu klientów i myśleć o rozszerzeniu działalności i wejściu w kooperację z różnorodnymi większymi sklepami czy sieciami.

Aby umożliwić sobie rozwój własnej piekarni, który będzie polegał na obsłudze większej ilości klientów we własnym punkcie sprzedaży, otwarciu nowych filii lub na wspomnianej współpracy z innymi sklepami, warto zainwestować w rozbudowaną linię produkcyjną. Umożliwia ona prowadzenie produkcji zautomatyzowanej, co znacząco redukuje czas niezbędny na stworzenie wymaganej partii chleba. Dzięki temu w krótszym czasie powstanie więcej bochenków, a w efekcie – wydajność zakładu znacząco wzrośnie.

Automatyzacja pociąga za sobą także inne korzyści. Przede wszystkim redukuje ilość odpadów, wykorzystując zasoby do maksimum, nie powoduje także przestojów w pracy z powodu czynników ludzkich. Dzięki temu koszt inwestycji szybko się zwraca, a ostateczne zyski wzrastają lawinowo.

Zainwestowanie w linię produkcyjną pozwoli także na odciążenie pracowników, których zadaniem od tej pory będzie dozór nad urządzeniami, zamiast ręcznej pracy. Ilość wykonywanych manualnie zadań zostanie zmniejszona, dzięki czemu będą oni mogli pochwalić się pracą w lepszych, nowocześniejszych i bardziej przyjaznych dla nich warunkach. To z kolei może zaowocować dalszym rozwojem firmy i stworzeniem kolejnych linii produkcyjnych z nowymi pracownikami, zachęconymi przez poprzedników do podjęcia zatrudnienia w prężnie rozwijającej się, nowoczesnej firmie.

Przykładowe urządzenia znajdujące się na linii produkcyjnej w piekarni

Piekarnia wymaga przygotowania ciasta, a następnie jego odpowiedniego podzielenia na poszczególne „kęsy”. Najłatwiej będzie to wykonać dzięki metodzie wagowej, która pozwala na niezwykle precyzyjne przygotowania partii ciasta o tej samej wielkości. Urządzeniem, które do tego służy, jest wagodzielarka, którą można znaleźć pod linkiem: ibis.net.pl/oferta/wagodzielarka.

Chleb ma także swój charakterystyczny kształt. Najbardziej rozpowszechnione i najpopularniejsze są chleby podłużne i okrągłe, rzadziej prostokątne, pieczone w specjalnej formie. Dlatego, w celu nadania im odpowiednich kształtów, poszukiwanych przez klientów, warto zainwestować w zaokrąglarki i wydłużarki. Dzięki nim każdy chleb nabierze nie tylko porównywalnych rozmiarów, ale również kształtów, co na pewno spodoba się klientom. Z kolei tobie ułatwi ich transport i układanie na półkach w sklepie, gdyż będziesz mógł łatwo przewidzieć, ile wymagają miejsca, nierozerwalnie związanego z wielkością oraz formą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here