Jak tankować z kartą flotową?

0
188
Jak tankować z kartą flotową

Karty flotowe przeznaczone są dla właścicieli firm, którzy mają flotę pojazdów. Umożliwiają one bezgotówkowe transakcje za paliwo oraz za usługi mające związek z transportem drogowym, takie jak: opłaty za przejazdy autostradami. Jak używać karty do tankowania? Odpowiedź znajduje się poniżej.

Karta floty – jak można nią płacić?

Najważniejsza funkcja, jaką ma ta karta to bezgotówkowe płacenie za benzynę. Ponadto z jej pomocą możemy również zapłacić za płyn do spryskiwaczy, oleje czy skorzystać z odkurzania samochodu lub myjni.

Równocześnie rozbudowane pakiety kart flotowych umożliwiają uzyskanie rabatów np. zniżki na kupno benzyny mogą być także naliczane w oparciu o cenę hurtową. W rezultacie im więcej paliwa w miesiącu dane przedsiębiorstwo tankuje, tym może liczyć na większe oszczędności.

Wybrane karty pozwalają też uiszczać opłaty za przejazd płatnymi odcinkami polskich autostrad A1, A2, czy A4.

Dzięki nim możliwe staje się także wygodne monitorowanie zużycia paliwa na trasie czy innych służbowych wydatków ponoszonych przez osoby zatrudnione w firmie jako kierowcy.

Karta flota a ułatwienie fakturowania wydatków w firmie

Posiadanie karty pozwala na znacznie więcej niż bezgotówkowe płacenie za usługi. Dzięki jej użyciu kierowcy nie muszą także za każdym razem prosić o wystawianie faktur w czasie uiszczania opłat na stacjach benzynowych. Staje się to możliwe, gdyż każda z transakcji zapisywana jest w elektronicznym systemie, do którego dostęp ma tylko właściciel floty aut.

Dlatego też na podstawie list płatności elektronicznych w systemie wystawiona zostaje jedna faktura zbiorcza w miesiącu. Konto zaś można zasilać dowolnie, nawet kilka razy w miesiącu.

Karta flotowa to oszczędność

Jak duża może być obniżka za zakup paliwa, kiedy korzystamy z karty flotowej? Tankując np. na stacjach Orlen, BP, czy Shell można liczyć na rabaty do max kilkunastu groszy w zależności od zużycia paliwa. Zaś kwotę niższą od ceny pylonowej (na litr) można uzyskać korzystając z kart FLOTEX POLSKA na stacjach AMIC i MOYA. To spore oszczędności w wypadku firm, które obsługują codziennie duże floty aut.

Niższe ceny za tankowanie paliwa to jednakże również duże korzyści dla małych działalności gospodarczych. W końcu kilkaset złotych w miesiącu dla niektórych firm to znacząca kwota. Tym bardziej, jeżeli oszczędzanie nie wymaga praktycznie żadnego wysiłku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here