W czasach prężnego rozwoju nowoczesnych technologii, robotyki oraz informatyki, okazuje się, że firmy transportowe i magazyny przeładunkowe zyskują wiele nowych możliwości na automatyzację swojej pracy. W jaki sposób? Jednym z najnowszych osiągnięć techniki są tzw. depaletyzatory, które mocno ułatwiają rozpakowywanie towaru znajdującego się na paletach transportowych.
Proces, jakim jest depaletyzacja może znacznie przyśpieszyć prace magazynu rozładunkowego oraz każdego przedsiębiorstwa, gdzie na co dzień odbywa się rozpakowywanie ładunków z palet. Chcesz dowiedzieć się, jak działają depaletyzatory i w jakich firmach sprawdzą się najlepiej? Poniżej znajdziesz szereg przydatnych informacji w tej kwestii!
Depaletyzatory – co to takiego?
Urządzenia do wygodnego, automatycznego i szybszego rozpakowywania ładunku z palet to właśnie depaletyzatory. Ten sprzęt charakteryzuje się przede wszystkim niesamowicie wytrzymałą konstrukcją ramy ze stali nierdzewnej, a także licznymi suwonapędami, które pozwalają na pełną automatyzację procesu rozpakowywania palet. Depaletyzacja z użyciem tego sprzętu jest szybka i co najważniejsze – bezpieczna dla pracowników magazynu.
Uwaga! Tego typu urządzenia mają zastosowanie wyłącznie w przypadku palet zapakowanych zgodnie ze standardami. Na jednej palecie powinien znajdować się wyłącznie taki sam towar, który będzie zapakowany na równych warstwach, np. butelki z napojami. Dzięki temu depaletyzatory są w stanie ściągać z palety – warstwa po warstwie cały ładunek, aby następnie przekazać pracownikom magazynu do dalszego rozładunku.
Depaletyzacja – przyszłość dla przemysłu?
Nie ma żadnej wątpliwości, że procesy takie, jak depaletyzacja mocno przyczynią się do zmian w przemyśle, a w szczególności w pracy magazynów rozładunkowych i firm produkcyjnych. Dzięki automatyzacji procesów, można znacząco przyśpieszyć pracę zakładu, a także zminimalizować koszty prac czy nawet zredukować ryzyko uszkodzenia rozładowywanego towaru.
Depaletyzatory działają automatycznie – wystarczy, że pracownik zakładu umieści paletę w wyznaczonym obszarze urządzenia oraz zdejmie folię ochronną lub folię stretch. Sprzęt tego typu pozwala na wygodne rozładowywanie butelek, szklanych słoików, a nawet puszek ułożonych na równych warstwach bezpośrednio na palecie. Jeśli chcesz rozwinąć swój biznes w przemyśle i nieco ograniczyć koszty, koniecznie sprawdź jak działa depaletyzacja i ile kosztują depaletyzatory dostępne na rynku.