Najpopularniejsze rodzaje regałów magazynowych

0
272
Najpopularniejsze rodzaje regałów magazynowych

W każdym magazynie wielkopowierzchniowym należy przewidzieć miejsce na składowanie różnego typu ładunków. Zazwyczaj stosowane są systemy regałowe, które pozwalają na efektywne wykorzystanie przestrzeni oraz łatwą obsługę przechowywanych towarów. Regały magazynowe mają jednak różną postać i powinny być dobierane przy uwzględnieniu indywidualnych potrzeb przedsiębiorstwa. Dlatego warto wiedzieć, jakie są najczęściej stosowane rodzaje regałów i czym się charakteryzują.

Magazynowe regały stałe

Do najbardziej popularnych elementów wyposażenia należą regały magazynowe stałe. Służą do przechowywania różnego typu produktów, które muszą być łatwo dostępne w całym okresie funkcjonowania magazynu. W ten sposób można przechowywać zarówno małe, jak i duże gabarytowo towary i mogą one podlegać dużej rotacji. Wysokość regałów waha się od kilku do nawet kilkudziesięciu metrów, dlatego systemy te są nazywane regałami wysokiego składowania.

Nowoczesne regały półkowe

Szczególnym rodzajem wyposażenia są regały półkowe. Mają konstrukcję ramową wykonaną ze stali ocynkowanej i wykorzystywane są zwykle do składowania produktów o mniejszych ciężarach, które podlegają mniejszej rotacji. Mogą być obsługiwane ręcznie, przy wykorzystaniu wózków paletowych lub drabin magazynowych. Podczas ręcznej obsługi regały półkowe mają ograniczoną wysokość, która nie przekracza 2 metrów.

Uniwersalne zastosowanie

Regały półkowe pozwalają na swobodne dostosowanie wysokości poszczególnych półek do gabarytów i specyficznych cech towarów. Mogą być łączone w większe moduły i dostosowywane na bieżąco do rozmiaru prowadzonej działalności. Z tego względu są często wykorzystywane w magazynach technicznych firm, zapleczach magazynowych, salach sprzedażowych, a także biurach i archiwach, gdzie składowane są duże ilości dokumentów. Wszyscy pracownicy mogą mieć do nich szybki dostęp, ponadto możliwe jest stosowanie dodatkowych akcesoriów optymalizujących wykorzystanie przestrzeni.

Regały wielokondygnacyjne

Przy ograniczonej powierzchni magazynu warto wykorzystać regały wielokondygnacyjne. Za ich pomocą można przechowywać dużo większą liczbę produktów bez potrzeby wykorzystania większej powierzchni w pomieszczeniach. Dzięki temu ograniczeniu ulegają koszty obsługi, które są uzależnione od rozmiaru hali magazynowej. Regały półkowe tego rodzaju wymagają rozdzielenia szerokimi drogami transportowymi, jednak zysk z możliwości składowania większej ilości towarów powoduje, że nabierają coraz większej popularności.

Wyposażenie na miarę potrzeb

Magazynowe regały półkowe są dostępne w wielu rozmiarach, dzięki czemu można je łatwo dostosować do indywidualnych potrzeb przedsiębiorstwa. Wysoka jakość wykonania powoduje, że mogą służyć przez wiele lat bez potrzeby renowacji ani wymiany. Są to elementy wyposażenia cenione za dużą wytrzymałość i polecane do użytku w sklepach oraz magazynach o różnej powierzchni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here