Rękawice lateksowe dobrej jakości – oraz jak je znaleźć

0
602
Rękawice lateksowe

Z rękawic lateksowych korzysta się obecnie niemal wszędzie. Do niedawna jeszcze, stanowiły wyposażenie przede wszystkim służb medycznych i sanitarnych. Obecnie, rękawiczki lateksowe znajdują zastosowanie wszędzie, gdzie przeprowadza się regularne dezynfekcje powierzchni użytkowych. Budynku użytku publicznego, szpitale, szkoły, galerie handlowe, biurowce – wszędzie tam korzysta się z rękawic lateksowych do czyszczenia i dezynfekowania powierzchni. Poniżej podpowiadamy – na co zwrócić uwagę w czasie zakupu rękawiczek lateksowych oraz jak rozpoznać produkty dobrej klasy od tych słabej jakości.

Rękawiczki lateksowe bezpieczne i wytrzymałe – do długotrwałej pracy

W wielu miejscach korzysta się z rękawiczek lateksowych przez nawet kilka godzin bez przerwy. By zminimalizować ilość zużywanych par, warto zaopatrzyć się w rękawiczki dobrej jakości. Jak odnaleźć je w gąszczu dostępnych produktów? Warto przede wszystkim zwrócić uwagę na kilka cech konstrukcyjnych.

Rękawiczki lateksowe do długotrwałej pracy powinny być wykonane z grubszej warstwy materiału i sięgać dłużej niż po sam nadgarstek. Optymalny rozmiar to około 280-300 mm. długości. Dostępne modele to przede wszystkim: S – M – L – XL, różniące się także szerokością dłoni, długością palców i ich proporcjami.

Podstawową cechą lateksu jest wysoka elastyczność. Dzięki temu rękawiczki mają zastosowanie w wielu sytuacjach – świetnie przenoszą nacisk sił fizycznych oraz są trudne do zerwania. Warto wybierać produkty, których kształt został przystosowany do anatomicznej budowy ludzkiej dłoni. Odpowiednio wyprofilowane krzywizny i krawędzie będą ułatwiały wpasowanie się rękawiczki do powierzchni twoich rąk.

Mankiety rękawiczek powinny być rolowane. Dzięki temu rękawiczki będą bardziej stabilnie przylegały do dłoni, a ich zdjęcie lub założenie będzie ułatwione.

Certyfikaty i normy rękawiczek lateksowych

Wiele produktów jest dedykowanych do pracy w środowisku medycznych, laboratoryjnym, stomatologicznym lub przy wykonywaniu czynności sanitarnych. Gwarantują one najwyższe bezpieczeństwo przed kontaktem z wirusami, grzybami i bakteriami. Przeglądając dostępne produkty, warto zwrócić uwagę, czy interesujące cię rękawiczki zostały zaklasyfikowane jako wyrób medyczny (oraz której klasy) bądź jako środek ochronny do użytku indywidualnego (oraz rodzaj kategorii). Kluczowe normy to przede wszystkim normy: EN ISO, ASTM.

Rękawiczki lateksowe dla placówek medycznych

Do wykonywania zabiegów chirurgicznych, zabiegów sanitarnych oraz innych związanych z działaniem służby zdrowia, polecane są przede wszystkim rękawiczki chirurgiczne. Powinny odznaczać się doskonale dopasowanym do dłoni kształtem (o czym pisaliśmy wcześniej) oraz chlorowaną powierzchnią wewnętrzną, tworzącą elastyczny poślizg. W użyciu medycznym zastosowanie mają zarówno warianty z pudrem, jak i bez pudrowe.

Rękawiczki lateksowe są także stosowane w przychodniach stomatologicznych i weterynaryjnych. Świetnie nadają się do wykonywania różnego typu zabiegów, badań oraz pobieranie fragmentów tkanek do analiz laboratoryjnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here