Akcesoria meblowe, które mogą stanowić element dekoracyjny wnętrza

0
348
Akcesoria meblowe

Okazuje się, że wcale nie trzeba inwestować w ozdoby o dużych formatach, aby klasyczne wnętrze nabrało wyrazistości. Z powodzeniem można zastosować minimalistyczne dekory i niewielkie akcenty, które nadają konkretny styl całej aranżacji. Wiele z nich dotyczy mebli, czyli głównego wyposażenia poszczególnych pomieszczeń w mieszkaniu. 

Uchwyty i gałki meblowe 

Tradycyjna szafa o prostej formie może stać się wyjątkowym dekorem, jeśli tylko dobierzesz do niej nietuzinkowe gałki bądź uchwyty. Wpisz w wyszukiwarkę hasło typu “gałki – uchwyty do mebli – sklep sparta.com.pl” i poznaj szeroką ofertę tego e-sklepu. Do wyboru masz delikatne gałki o małym rozmiarze, które są wykonane z różnych materiałów, mają rozmaity kształt, kolory, a nawet unikalne motywy dekoracyjne. We wnętrzach w stylu skandynawskim czy retro świetnie sprawdzą się gałki drewniane, zaś do aranżacji w stylu loftowym pasują gałki czarne albo miedziane. Wybór należy oczywiście do Ciebie. 

Podobnie szeroki wybór masz, jeśli uwzględnisz zakup uchwytów do szafek i szuflad. Mogą być klasycznie gładkie albo z ozdobnymi ornamentami. Możesz wybierać te krótsze lub dłuższe, cienkie do mebli nowoczesnych i grubsze, które będą bardziej wyraziste. 

Fronty mebli 

Producenci mebli, które służą jako główne wyposażenie domowych wnętrz, oferują ogromny wybór frontów. O ile wnętrze i korpusy szaf, komód czy regałów są klasyczną bazą, tak już drzwiczki czy czoła szuflad mogą być naprawdę ozdobne. Świetnie sprawdzają się fronty z rzeźbionymi frezami, sztukaterią albo ornamentami. Ogromną popularnością cieszą się dzisiaj nie tylko fronty wykonane z naturalnego drewna, ale również z płyt o różnorodnej kolorystyce czy strukturze. W tych nowoczesnych i skandynawskich pomieszczeniach pięknie prezentują się fronty na wysoki połysk, we wnętrzach modernistycznych lepiej wyglądają zaś drzwiczki matowe. Tutaj znowu znaczenie mają głównie potrzeby i gust inwestora. 

Zawsze warto wybierać fronty wysokiej jakości z trwałego materiału. Dodatkową zaletą tych drewnianych jest to, że można je dowolnie modyfikować w razie takiej potrzeby. Dzięki temu w każdym sezonie drzwiczki mogą mieć inny kolor czy motywy dekoracyjne. 

Dekoracja meblowa do samodzielnego zastosowania 

Klasyczne meble, które szybko się nudzą, możesz bez problemu samodzielnie ozdobić. Wystarczy wymiana wspomnianych gałek, uchwytów czy klamek, aby nadać im wyjątkowy wygląd. Design mebli zmienisz bez problemu, korzystając z gotowych dekorów, które są niezwykle łatwe w montażu, najczęściej wystarczy je po prostu przykleić. W ten sposób możesz zastosować drewniane ornamenty, strukturę 3D albo elementy lustrzane. Doskonale sprawdzają się dekory wykonane z drewna, sklejki czy utwardzonego styropianu, które w kilka chwil zupełnie zmienią estetykę wysłużonego już mebla.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here