Deratyzacja pomieszczeń mieszkalnych

0
493

Deratyzacja to usługa wybierana często przez właścicieli i osoby zarządzające nieruchomościami. Zgodnie z przepisami prawnymi, to na nich ciąży odpowiedzialność za przeprowadzanie deratyzacji – zazwyczaj dwa razy do roku. Nawet brak obecności gryzoni nie jest wystarczającym powodem, by z deratyzacji zrezygnować. Poniżej udzielamy kilku porad dotyczących deratyzacji budynków i pomieszczeń mieszkalnych. Dowiesz się jakie są zalety regularnej deratyzacji, jakich środków używać oraz jak poradzić sobie szybko i skutecznie z uciążliwymi gryzoniami.

Regularna deratyzacja w budynkach mieszkalnych

Możliwość zagnieżdżenia się szczurów to dość realna perspektywa. Różne budynki stanowią dla nich atrakcyjne schronienie – nawet zwykła piwnica, korytarz podziemny czy strych. Zwykłe zabezpieczenie przed opadami oraz niskimi temperaturami jest już dla szczurów „dużym luksusem”. Warto przy tym podkreślić, że są to zwierzęta bardzo płodne – w ciągu zaledwie roku kilka szczurów może wykształcić rozbudowaną kolonię gryzoni. Ponadto, szczury przyzwyczaiły się już, że osiedlanie w pobliżu człowieka stanowi dla nich źródło atrakcji – mogą spożywać resztki jego jedzenia, podkradać produkty spożywcze oraz penetrować nowe kąty, dziury, korytarze.

By upewnić się, że nie dojdzie do wykształcenia się szczurzej kolonii w twojej okolicy, warto przeprowadzać regularną deratyzację. Szczury bowiem zaburzają równowagę ekologiczną, eliminując wszelkich swoich konkurentów. Mogą także atakować zwierzęta hodowlane oraz domowe, a niekiedy – także człowieka. Szczur, pod wpływem uczucia zagrożenia, może skoczyć na dość dużą wysokość, atakując i raniąc twarz człowieka. Ponadto, szczury mogą być źródłem różnych chorób oraz szkodliwych drobnoustrojów.

Ostatnią grupę zagrożeń tworzą szkody sanitarne, które szczury mogą spowodować. Chodzi przede wszystkim o możliwość uszkodzenia konstrukcji budynków i urządzeń, wywołania start materialnych oraz zaburzenie ich bezpieczeństwa. Szczególnie niebezpieczne są nadgryzione przewody instalacyjne, które mogą doprowadzić do spięć i pożarów.

Pomoc w wyborze ekipy deratyzacyjnej – deratyzacja Poznań

Wybór usługi deratyzacyjnej leży w geście spółdzielni mieszkaniowej bądź innego zarządcy budynku. Najlepiej, zdać się na profesjonalną firmę specjalizującą się w usługach DDD – do takich należy Vaco. Usługa deratyzacji jest przeprowadzana w sposób bezpieczny, niezagrażający zdrowiu i życiu ludzi oraz zwierząt hodowlanych, wycelowana jedynie w obecność niepożądanych szkodników.

Pierwszym etapem deratyzacji jest ustalenie miejsca bytowania szczurów. Najczęściej, jest to możliwe do określenia na podstawie śladów pozostawianych przez gryzonie. Wyznaczają one przebieg szlaków komunikacyjnych szczurów oraz wskazują na obecność norek, poprzez które wychodzą, poszukując pożywienia.

Następnie, podejmuje się decyzję o zainstalowaniu karmników deratyzacyjnych oraz o ich zlokalizowaniu. W karmnikach takich ustawia się trutkę, która działa w sposób dostosowany do szczurzego trybu życia. Są to przede wszystkim środki o spowolnionym czasie działania, co pozwala mieć pewność, że nim dojdzie do śmierci pierwszego zwierzęcia, wszystkie będą już pod działaniem trutki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here