Licencje Microsoft dla firm

0
1444
Licencje Microsoft dla firm

To czym jest i do czego służy system operacyjny jest na tyle powszechnie znane i wiadome, że nawet dzieci ze szkół podstawowych nie mają problemu ze zdefiniowaniem tego terminu. Jednym ze stanowczo najpopularniejszych systemów operacyjnych jest Windows marki Microsoft. Nikogo zapewnia nie dziwi tak wysoka pozycja systemu, który swoje zastosowanie znajduje zarówno na komputerach osobistych, jak i w wielu firmach, biurach czy urzędach.

System Windows można nabyć w formie różnych licencji, nazywanych dalej Licencje Microsoft. W zależności od typu i przeznaczenia dzielą się one na kilka rodzajów. Wśród klientów prywatnych najpopularniejszymi z nich są licencje OEM Microsoft i BOX. Ta pierwsza to licencja na system, który zostaje zakupiony z komputerem, na który wgrano wcześniej system. Licencja OEM przypisywana jest do konkretnego sprzętu i w każdej chwili można ją odinstalować i zainstalować ponownie. Ważną rzeczą tutaj jest fakt, że jest ona integralną częścią sprzętu. Przy niektórych zmianach podzespołów konieczna jest aktywacja telefoniczna ze względu na to, że podczas pierwszej aktywacji tworzy się indywidualny numer identyfikacyjny, który po wymianie może się nie zgadzać. Natomiast licencja BOX to tak zwana ,,licencja pudełkowa”, czyli system operacyjny zakupiony oddzielnie, niezależnie od komputera. W jej przypadku istnieje możliwość przenoszenia licencji na kilka komputerów – określają to warunki danej licencji.

Zupełnie inaczej wygląda sprawa z licencjami popularnymi wśród klientów profesjonalnych. Najczęściej wybierane z nich to licencje Microsoft OLP i Microsoft MOLP. Obie z nich idealnie sprawdzają się jako licencje dla przedsiębiorstw i oddziałów. Mogą być też łatwo zakupione, sklepie thomas it, który posiada szeroki wybór wszystkich Licencji Microsoft, a przede wszystkim tych kierowanych do instytucji komercyjnych, rządowych, edukacyjnych czy innych firm.

Korzyści, płynące z licencji Microsoft OLP i Microsoft MOLP

Licencja Microsoft OLP, czyli Microsoft Open License Program, to licencja pozwalająca organizacjom i instytucjom komercyjnym na nabywanie grupowych licencji oprogramowania Microsoft. Wszelkiego rodzaju przedsiębiorstwa, uczelnie czy inne instytucje mogą nabyć system w dowolnym momencie. Jest to więc niezwykle korzystne w przypadku rozwijających się firm, które w każdej chwili mogą potrzebować nowej licencji. Licencja Microsoft OLP różni się od innych licencji tym, że nie jest w żadnym wypadku przypisana do jednego modelu i przez jej zakup nie nabywa się też żadnej wersji pudełkowej. Microsoft OLP to licencja, czyli elektroniczny dokument stwierdzający legalność zakupionego oprogramowania. Jest doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich rozwijających się przedsiębiorstw.

Licencja Microsoft MPOL, dokładniej mówiąc Microsoft Open License Program to najpopularniejsza, komercyjna licencja Microsoft. Skierowana w głównej mierze do niewielkich oddziałów i małych firm. Można ją zakupić już od 5 licencji, a podczas trwania umowy nie ma problemu z zakupem kolejnych. Najczęściej jest ona podpisywana na 2 lata i płatna z góry. Microsoft MOLP idealnie sprawdza się w rozwijających sie przedsiębiorstwach, które w każdej chwili mogą chcieć powiększyć swoją firmą i zatrudniać nowych pracowników.

molpW przypadku wszystkich licencji komercyjnych z serii Microsoft OLP i Microsoft MOLP, można wyróżnić 3 podgrupy: licencje, Software Assurance oraz licencje z Software Assurance. Licencja to innymi słowy prawo do użytkowania zakupionej wersji oprogramowania oraz możliwość instalacji jego wcześniejszej wersji. Software Assurance to pakiet korzyści, pozwalający na aktualizację zakupionego systemu do najnowszej wersji – w trakcje trwania umowy. Natomiast ostatnia grupą, czyli licencje z Software Assurance łączą licencję standardową z SA.

Wszystkie z wyżej wymienionych licencji są niezwykle korzystne, wygodne i elastyczne. Sposób ich pozyskania jest prosty i nie wymaga żadnych dodatkowych kosztów, a zapewnia każdemu przedsiębiorstwu doskonały start oraz narzędzia, będące podstawą działania każdego przedsiębiorstwa. Każda z tych licencji jest dostępna w sklepie thomas it.

Oprócz licencji Microsoft OLP i Microsoft MOLP, w skład innych licencji Microsoft wchodzą jeszcze: licencje edukacyjne, rządowe oraz charytatywne. Licencje edukacyjne, zwane też akademickimi to licencje dedykowane wszystkim szkołom oraz instytucjom publicznym związanym z działalnością edukacyjną. Jest to produkt przystosowany do potrzeb ośrodków edukacyjnych i szczególnie polecany instytucjom posiadającym do 500 komputerów. Licencja akademicka jest również znacznie tańsza niż licencje komercyjne.

Podobnie działa rządowa licencja Microsoft, czyli tak zwana Open Government. Jednostki publiczne oraz organizacje non-proft, a także inne podmioty z sektora publicznego, które nie działają w celu generowania zysków mogą zakupić taką licencję w atrakcyjnej (niższej niż rynkowa) cenie. Licencję nabywa się w formie wydrukowanego dokumentu, zawierającego liczbę uzyskanych licencji.

Licencje Microsoft, a szczególnie licencje Microsoft OLP i Microsoft MOLP to doskonały wybór dla wszystkich przedsiębiorstw, niezależnie od ich branży i wielkości. Marka Microsoft jest liderem w dziedzinie oprogramowania, a ogromna ilość użytkowników tylko potwierdza jej jakość i niezawodność. Wszystkim zainteresowanym licencjami Microsoft, polecamy zapoznać się z ofertą sklepu thomas it. Posiada on szeroki wybór powyższych licencji a profesjonalni doradcy zawsze odpowiedzą na wszelkie Państwa pytania. Zapraszamy do kontaktu!

Kontakt telefoniczny: 32 444 94 30 lub poprzez e-mail: info@thomas-it.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here