Zarabianie na giełdzie – najważniejsze wskazówki dla początkujących

0
382
Zarabianie na giełdzie

Giełda to miejsce, gdzie można realizować transakcje zakupu i sprzedaży rozmaitych instrumentów finansowych, przede wszystkim akcji. Zarabianie na giełdzie polega w największym skrócie na tym, by kupować tanio, a sprzedawać drogo. W rzeczywistości osiągnięcie sukcesu finansowego poprzez tego rodzaju inwestycję wcale nie jest tak proste. W poniższym artykule przedstawiamy kilka wskazówek dla osób, które myślą o rozpoczęciu zarabiania na giełdzie. Zapraszamy do lektury.

Tanio kupować, drogo sprzedawać 

Osoby inwestujące w akcje powinny się kierować podstawową zasadą – kupować tylko te, które w najbliższym czasie najprawdopodobniej zwiększą swoją wartość bądź takie, które zapewnią nam stosunkowo wysokie dywidendy. Obecnie inwestycja w akcje jest znacznie ułatwiona, ponieważ funkcjonują specjalne platformy online, które umożliwiają zakup akcji na giełdach z całego świata. Jedną z nich prowadzi Saxo forex broker

Najstarsza a zarazem najprostsza zasada handlu mówi jasno: kupuj tanio, sprzedawaj drogo. Jest to również dewiza stosowana przez inwestorów giełdowych, jednak istnieje tutaj bardzo istotna trudność. Mianowicie: nie da się łatwo przewidzieć, jak będą wyglądały notowania poszczególnych instrumentów finansowych w przeszłości. Nawet najlepsi handlarze akcjami niejednokrotnie podejmują nietrafione decyzje biznesowe, przez co tracą sporo ulokowanych na giełdzie środków. 

Z tego względu każda osoba, która zastanawia się nad zakupem akcji określonego podmiotu gospodarczego, powinna przeprowadzić wpierw wszechstronną analizę. Warto zastanowić się nad tym, czy wartość spółki na podstawie cen akcji na giełdzie jest wyższa czy też niższa od ich realnej wartości. W przypadku, gdy ceny akcji są znacznie niższe od wartości rynkowej, wówczas zakup będzie bardzo dobrą decyzją, ponieważ w najbliższej przyszłości ich wartość poszybuje w górę. Z kolei, gdy ceny akcji są zawyżone, powinniśmy spodziewać się spadku ich wartości w najbliższym czasie, dlatego jesteśmy ich posiadaczami, należy sprzedać je w wysokiej cenie jak najszybciej. 

Jak przewidywać wahania kursów akcji? 

Aby właściwie przewidywać ceny akcji, nie wystarczy powoływać się na własne przypuszczenia czy intuicję. Wielu inwestorów stawia na analizę techniczną. Polega ona na dokładnym przeanalizowaniu wykresów kursów w taki sposób, aby znaleźć powtarzające się schematy. Omawiane podejście polega na tym, że nie bierzemy pod uwagę informacji na temat przedsiębiorstwa, a uwzględniamy wyłącznie wykres cen akcji. Szukamy takich sytuacji na wykresie, które w przeszłości prowadziły do podobnych zmian – wzrostów bądź spadków ceny. Twórcy analizy technicznej wskazują, że ceny akcji bardzo często się powtarzają. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here