Odszkodowania z AC – problemy i czas

0
258
Odszkodowania z AC

Nie jest tajemnicą, że chcąc uzyskać odszkodowanie Śląsk z tytułu auto casco, trzeba – mówiąc delikatnie – uzbroić się w cierpliwość. Problemu tego nie rozwiązują skomplikowane procedury, z jakimi musi mierzyć się osoba ubezpieczona.

Ile trzeba zapłacić?

Jednym z największych wyzwań, jakie towarzyszą firmom świadczącym usługi ubezpieczeniowe, jest to, ile trzeba zapłacić kierowcy z tytułu wypadku. Odszkodowanie Wieluń AC jest skonstruowane w taki sposób, aby jego posiadacz nie musiał angażować swoich środków w skądinąd kosztowną naprawę samochodu. Problem w tym, że na wycenę tegoż świadczenia trzeba dość długo czekać. W niektórych przypadkach czas ten wynosi nawet 90 dni! Wszystko dlatego, że ubezpieczyciel musi dokładnie określić warunki, w których doszło do zdarzenia, przeanalizować szkody, wycenić je i zsumować. Mając wszystkie te dane, można dopiero wypłacać odszkodowanie z AC.

Ach ta wycena…

Wycenienie świadczenia nie zawsze jest proste. Owszem, w teorii ubezpieczyciel ma 30 dni na to, by wycenić powstałą szkodę, ale czasem – informując o tym klienta – wydłuża ten okres do 90 dni. Kiedy do takiej sytuacji może dojść? Załóżmy, że osoba poszkodowana brała udział w kraksie wielu różnych pojazdów. Ustalenie dokładnego przebiegu zdarzenia nie jest w tym przypadku proste i zwykle trwa nawet kilkadziesiąt dni. Nie zawsze też można łatwo oszacować uszkodzenia pojazdu. Znalezienie wybranych części, ustalenie wartości lakieru, a także ocena zniszczeń do których mogło przecież dojść w innych częściach pojazdu, to prawdziwe wyzwanie dla rzeczoznawcy. Dlatego odszkodowanie z autocasco nie jest tak łatwo dostępne, jak mogłoby się to wydawać.

Konkluzja…

Na marginesie warto dodać, że większość firm ubezpieczeniowych stara się oszacować kwotę ubezpieczenia jak najszybciej. Dlatego najlepsze rozwiązanie problemu polega na tym, aby wypłacić stosowne środki podmiotowi, który wyceni naprawę. Oczywiście trzeba liczyć się z tym, że naprawa ze strony np. autoryzowanego serwisu będzie dużo bardziej kosztowna, niż skorzystanie z pomocy mechanika.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here