Skrzynki na butelki a marketing

0
287
Skrzynki na butelki a marketing

Transportowanie napojów rozlewanych do szklanych butelek jest dużym wyzwaniem logistycznym. Kwestią najważniejszą jest umieszczanie produktów w takich opakowaniach zbiorczych, które minimalizują ryzyko strat. Plastikowe skrzynki na butelki to stosowane od lat, sprawdzone, optymalne rozwiązanie dla branży producentów oraz odbiorców napojów butelkowanych.

Jakie cechy powinny mieć skrzynki na butelki?

Skrzynki na piwo czy skrzynki na wodę mineralną muszą spełniać wiele warunków. Wśród nich najważniejsze to:

• Wytrzymałość i trwałość;
• Odporność na działanie wilgoci oraz zmiennych warunków atmosferycznych;
• Ergonomiczna konstrukcja;
• Niska waga.

Dokonując wyboru wśród licznych ofert rynkowych warto także zwrócić uwagę na ekologiczne aspekty produktu. Wprawdzie plastik jako taki uznawany jest za wielce szkodliwy, to jednak wybierając skrzynki na butelki wyprodukowane z dobrej jakości tworzywa o zwiększonej gęstości przyczyniamy się do ochrony środowiska.Takie produkty są bardzo mocne i trwałe, więc służyć będą przez długie lata, dzięki czemu ograniczymy produkcję plastiku. Tworzywa, z których wykonuje się Skrzynki na piwo i inne napoje można w 100% przerabiać podczas recyklingu, a odzyskany surowiec ponownie wykorzystać do produkcji innych wyrobów.

Skrzynki na wodę mineralną a ergonomia

Wiodący producenci skrzynek na napoje wciąż szukają rozwiązań, które gwarantują maksymalne bezpieczeństwo transportowanym napojom, ale także przyczyniają się do wzrostu poziomu bezpieczeństwa i komfortu pracy ludzi zatrudnionych przy transporcie czy magazynowaniu butelkowanych produktów.

Ergonomiczne podejście do problemu skutkuje tworzeniem skrzynek lekkich, wyposażonych w uchwyty z zaokrąglonymi, nieostrymi krawędziami, które doskonale dopasowują się do ludzkiej dłoni.

Górne i dolne krawędzie skrzynek na napoje są tak formowane, aby łatwo układać skrzynie jedną na drugiej. Nawet bardzo wysokie stosy w magazynach lub na zapleczach sklepów są stabilne. Dzięki takiemu rozwiązaniu można oszczędzać powierzchnię magazynową.

Skrzynki na wodę mineralną, piwo, soki czy inne produkty można wykorzystywać jako pojemniki na puste butelki, nawet te, które nie podlegają zwrotom. Łatwiej jest takie zużyte butelki magazynować, a następnie przenosić do pojemników na odpady szklane.

Marketing skrzynkowy

Co mają skrzynki na napoje wspólnego z marketingiem? Bardzo wiele! Powierzchnie boczne skrzynek to potencjał, który warto wykorzystać do reklamy. Taką reklamową powierzchnię można zadrukować w dowolny sposób treściami, które zachęcą do zakupu produktów. Producenci napojów mogą także zamawiać skrzynki w kolorach, które kojarzą się z ich produktem.

Personalizowane skrzynki na napoje wykonuje się na indywidualne zamówienie klientów. Zamawiający mogą zlecić wykonanie nadruków według własnego projektu lub też skorzystać z usług grafików producenta, którzy na podstawie wytycznych zamawiającego wykonają projekt reklamy.Marketing na skrzynkach plastikowych jest tani i niezwykle skutecznie przyczynia się do podnoszenia świadomości marki, co w praktyce przekłada się na wzrost zysków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here