Perspektywy pracy po germanistyce biznesowej

0
292
Perspektywy pracy po germanistyce biznesowej

Znajomość języków obcych jest w obecnych czasach na wagę złota – zwłaszcza jeśli włada się nimi biegle. Z tego powodu studia filologiczne są bardzo perspektywiczne, zwłaszcza jeśli chodzi o naszych sąsiadów zza Odry. Polecaną specjalizacją jest germanistyka biznesowa.

Co można robić po germanistyce biznesowej?

Niemcy to jeden z głównych polskich partnerów, z którym prowadzone są liczne projekty oraz biznesy. Jest więc duże zapotrzebowanie na osoby, które dobrze znają język niemiecki i potrafią sporządzać w nim pisma, jak również dokonywać profesjonalnych tłumaczeń. Absolwent kierunku ma wiele perspektyw. Potrzebni są specjaliści, których zadaniami są:

  • prowadzenie korespondencji oraz negocjacji,
  • tłumaczenie tekstów użytkowych,
  • dokonywanie tłumaczeń symultanicznych,
  • nawiązywanie kontaktów międzynarodowych,
  • obsługiwanie klientów niemieckojęzycznych,
  • przygotowywanie treści marketingowych.

Absolwent germanistyki biznesowej może znaleźć zatrudnienie w różnych branżach, nie tylko w biznesie, ale też w mediach, administracji, ekonomii czy kulturze. Ma on dużą szansę na zatrudnienie w przedsiębiorstwach zagranicznych, zwłaszcza na terenie Niemiec, Austrii czy Szwajcarii.

Jak zostać germanistą o specjalizacji biznesowej?

W Polsce istnieje kilka uczelni wyższych, które oferują specjalizację germanistyka biznesowa. Wysoką jakość kształcenia zapewnia filologia niemiecka w Bielsko-Białej. Znajduje się tam Wyższa Szkoła Ekonomiczno-Biznesowa, której oferta edukacyjna została dokładnie przedstawiona na stronie wseh.pl. Germanistyka biznesowa studia ma dokładnie przemyślany program, który uczy nie tylko znajomości języka. Stawia on także nacisk na umiejętności translatorskie, psychologię i etykę biznesu, komunikację międzynarodową, posługiwanie się technologią informacyjną oraz podstawową znajomość z zakresu zarządzania i marketingu. Na studiach zwraca się również uwagę na umiejętność posługiwania się poprawną polszczyzną i dostosowywania jej do sytuacji komunikacyjnej. Wykładowcy kładą nacisk szczególnie na umiejętności praktyczne, dzięki czemu absolwent kierunku jest dobrze przygotowany do wypełniania swoich obowiązków.

Między Polską a Niemcami, Austrią czy Szwajcarią prowadzonych jest wiele biznesów oraz współprac. Osoby wykwalifikowane w germanistyce biznesowej mają więc ręce pełne pracy. Jest to na tyle różnorodny kierunek, że każdy absolwent może wybrać swoją niszę. Jedna osoba będzie świetnie czuć się w marketingu, inna z kolei podstawi na negocjacje i burzliwe dyskusje. Jest więc mnóstwo ścieżek rozwoju, które dopasować można do swoich talentów i osobowości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here