Sklep dentystyczny uczyni Twój gabinet przyjazny dzieciom!

0
197
Sklep dentystyczny uczyni Twój gabinet przyjazny dzieciom!

Pierwsza wizyta dziecka u dentysty jest ważnym wydarzeniem, który przygotowuje je na całe życie z optymalnym zdrowiem jamy ustnej. Zbyt wielu z nas wychowało się w strachu przed wizytą u dentysty i koniecznością rozpoczęcia kontroli stomatologicznej i rutynowej profilaktyki we właściwym czasie, a także upewnienia się, że wizyta u dentysty jest pozytywnym doświadczeniem. Dobrze wyposażony sklep dentystyczny pomoże Ci upewnić się, że Twój gabinet będzie witał dzieci serdecznie i generował wyłącznie miłe skojarzenia.

Przekonaj rodziców, by zabrali dziecko właśnie do Twojego gabinetu dentystycznego!

Regularne, co 6 miesięcy wizyty u dentysty w celu kontroli i czyszczenia powinny być częścią rutyny każdego dziecka, obok codziennego szczotkowania. Prawdopodobieństwo, że dziecko będzie kontynuowało tę rutynę jako nastolatek i dorosłość, jest znacznie większe, gdy wizyty u dentysty były regularnym, pozytywnym doświadczeniem od tak dawna, jak sięgają pamięcią.

Zapytaj wybrany sklep instrumenty stomatologiczne, w jaki sposób oferowany przez nich asortyment może pomóc uniknąć Twoim małym pacjentom lęku przed dentystą, równocześnie przekonując ich rodziców, że metody i narzędzia stomatologiczne które posiadasz są najbardziej odpowiednie dla ich pociech.

Kiedy dzieci powinny po raz pierwszy odwiedzić dentystę, a Ty wyposażyć swój gabinet na tę okazję?

Im szybciej odwiedzisz sklep dla gabinetów stomatologicznych z myślą o najmłodszych pacjentach – tym lepiej. Podstawowym celem pierwszej wizyty jest spotkanie z dentystą i umożliwienie dziecku tego, by poczuło się komfortowo w fotelu dentystycznym podczas badania jamy ustnej. Zaleca się, aby dzieci na pierwszą wizytę u dentysty zgłaszać w ciągu 6 miesięcy od wyrznięcia się pierwszego zęba – i nie później niż w wieku 12 miesięcy.

Wielu rodzicom może się to wydawać bardzo wczesne – jest to jednak właściwy czas, aby dentysta udzielił porady i zaoferował porady zapobiegawcze w takich kwestiach, jak czyszczenie jamy ustnej niemowląt, praktyki karmienia niemowląt, próchnica zębów mlecznych, nawyki związane ze smoczkiem, nawyki odnoszące się do ssania kciuka czy innego palca, oraz ząbkowanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here