Precyzyjne i ekonomiczne wykończenie mieszkania gresem

0
436
cięcie gresu Ostrów Wlkp.

Gres jest to materiał chętnie wykorzystywany przy wykończeniu domu, czy mieszkania ze względu na swoje unikatowe własności. Gres wykonany jest z tzw. kamionki szlachetnej, czyli kilku rodzajów gliny, piasku i skalenia. Do jego wytworzenia wykorzystywana jest wysoka temperatura oraz prasowanie w wysokim ciśnieniu, co sprawia że staje się pożądany jako budulec odporny na wodę, wytrzymały na zmiany temperatur, ścieranie i uszkodzenia.

Wymienione powyżej własności gresu powodują, że choć jest on materiałem, który przez długie lata będzie spełniać swoje zadanie, np. na tarasie, w łazience, czy na podłodze, to jego obróbka w domowych warunkach potrafi stanowić nie lada wyzwanie. Niewłaściwie dopasowana metoda cięcia gresu, to nie tylko prosta droga do nadmiernego obciążenia domowego budżetu, ale także do rezygnacji z najwyższej jakości wykonania. Natomiast inwestowanie dodatkowych kilku tysięcy złotych w profesjonalny sprzęt, przeznaczony wyłącznie na własne potrzeby, wydaje się zbytecznym wydatkiem.

Standardowe metody cięcia

Zwykle stosowane sposoby cięcia gresu bazują na dwóch metodach: żłobienia głębokiej rysy za pomocą tarczy diamentowej, bądź rozgrzewania gresu do bardzo wysokich temperatur, przy użyciu strumienia plazmy i łamania. Metody te zapewniają ograniczoną precyzję cięcia, natomiast zwiększają ryzyko uszkodzeń lub zniszczenia materiału.

Czy istnieje optymalna opcja?

Tak, istnieje. Jest to metoda cięcia gresu za pomocą wody i cząsteczek ściernych.

Na czym polega cięcie gresu wodą?

Jest to metoda, która pozwala ograniczyć ryzyko pęknięcia i powstania uszkodzeń w budulcu, ponieważ podczas cięcia temperatura nie ulega zmianie, a na materiał nie działają żadne dodatkowe siły mechaniczne, czy nacisku. Co więcej, cięcie przy użyciu wody gwarantuje znacznie większą precyzję obróbki, co pozwala na uzyskiwanie skomplikowanych wzorów i przecięć, które nie byłyby możliwe do osiągnięcia innymi metodami. Dzięki cięciu wodą można uzyskać spersonalizowany efekt, który pozwoli na zrealizowanie własnej unikatowej, artystycznej wizji kuchni lub łazienki!

Usługi polegające na cięciu gresu wykonywane są w okolicach Ostrowa Wielkopolskiego. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę: cięcie gresu Ostrów Wlkp. Więcej informacji można znaleźć na: neostone.pl/ciecie-gresu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here