Jakie lustra do salonu fryzjerskiego?

0
472
Jakie lustra do salonu fryzjerskiego

Salon fryzjerski oprócz wykwalifikowanej kadry do obsługi klientów potrzebuje również profesjonalnego sprzętu. Ważne są nożyczki, maszynki, suszarki, różne preparaty, jak na przykład farby do włosów, pianki i tak dalej. Cały arsenał przyrządów i kosmetyków do włosów to jednak nie wszystko. Co poza tym powinno się znaleźć w salonie? Istotnym elementem, który powinien być w każdym zakładzie są także lustra fryzjerskie, które pozwolą klientowi obserwować proces powstawania nowej fryzury, jak i dokładnie ocenić efekt przeprowadzonej metamorfozy.

Jak wybrać odpowiednie lustra do salonu fryzjerskiego?

Wybierając lustra do salonu fryzjerskiego przede wszystkim musimy postawić na lustro wieloformatowe, które powinno zawisnąć naprzeciwko fotelu, w którym siedzi klient. Będzie mógł on obserwować na bieżąco przebieg naszej pracy, a osoba wykonująca strzyżenie lub też inną usługę, kontrolować proces z innej perspektywy. Takie duże lustro może mieć kształt horyzontalny lub też podłużnego prostokąta, być owalne i tak dalej. Jego dobór zależy od preferencji osoby projektującej wystrój zakładu fryzjerskiego. Lustro może mieć też podświetlenie w formie żarówek, listwy LED lub też kinkietu zawieszonego ponad lustrem. Możliwości i modeli luster fryzjerskich na rynku jest naprawdę bardzo dużo.

Innym obowiązkowym lustrem, które powinno znaleźć się w każdym salonie fryzjerskim, jest okrągłe lustro fryzjerskie z rączką. Służy oni do pokazania klientowi fryzury od takiej perspektywy, z jakiej nie jest w stanie ocenić fryzurę, patrząc w lustro przed siebie, czyli na przykład z tyłu. Ten element w zakładzie fryzjerskim jest obowiązkowy i ma bardzo duże znaczenie, dlatego kupując takie lustro do swojego salonu, powinniśmy wybrać takie, które ma nie tylko odpowiedni rozmiar, ale również dobrą jakość.

Kupując sprzęt i wyposażenie do salonu fryzjerskiego, chcemy, aby służyły nam one przez wiele lat. Nie warto zatem kupować najtańszych i niskiej jakości przedmiotów — wyższa jakość to często wyższa cena, ale także znacznie dłuższa trwałość!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here