Co lepsze – dług zabezpieczony czy niezabezpieczony?

0
761
Co lepsze - dług zabezpieczony czy niezabezpieczony

Wiemy, że zadłużenie może być przerażające, ale nie musi. Poznanie zasad działania długu to najlepszy sposób na przezwyciężenie obaw i spojrzenie na niego w nowym świetle. Częścią sukcesu w zmianie swojego życia i odzyskaniu wolności finansowej jest zrozumienie, co dokładnie oznacza zadłużenie.

Poprawiając swoją wiedzę na temat zadłużenia, nie tylko lepiej poznasz swoją sytuację, ale także ale także nauczysz się zarządzać swoimi pieniędzmi i spłacać swoje długi w sposób, który będzie dla Ciebie najbardziej odpowiedni.

Wiele osób zakłada, że wszystkie długi są takie same i że do wszystkich należy podchodzić w ten sam sposób. To stwierdzenie nie może być dalsze od prawdy. Sposób naliczania i spłacania długu różni się w zależności od jego rodzaju. jest. Przyjrzyjmy się różnym rodzajom zadłużenia, aby pomóc Ci lepiej zrozumieć swoje zadłużenie.

Typy zadłużenia

Dług zabezpieczony

Dług zabezpieczony jest zaciągany pod zastaw nabywanego lub już posiadanego składnika majątku, np. domu lub samochodu. na przykład domu lub samochodu. Jeśli nie spłacisz długu, Twój majątek może zostać przejęty przez wierzyciela jako zapłata. Długi zabezpieczone nie ulegają spiralnemu rozprzestrzenianiu się w taki sam sposób jak długi niezabezpieczone, ale mogą grozić utratą mienia i dobytku, jeśli nie będą prawidłowo obsługiwane. Długi zabezpieczone obejmują:

Długi niezabezpieczone

Dług niezabezpieczony jest najbardziej powszechnym rodzajem długu. Niezabezpieczony oznacza, że w przypadku niespłacenia długu nie jest on zabezpieczony żadną gwarancją – na przykład wartościowym majątkiem, takim jak dom. Zamiast tego długiem zarządza się wyłącznie na podstawie umów o spłatę. Jeśli nie spłacisz niezabezpieczonych długów, wierzyciele będą musieli wszcząć postępowanie sądowe, jeśli będą chcieli podjąć działania przeciwko Tobie.

Dług niezabezpieczony ma zwyczaj wymykać się spod kontroli, ponieważ w miarę jak dług nie jest spłacany, kwota zadłużenia może drastycznie wzrosnąć wraz z odsetkami. zadłużenia może drastycznie wzrosnąć wraz z odsetkami. Jak wylicza https://pozyczkolog.pl/ – do długów niezabezpieczonych zalicza się:

Jeśli zmagasz się ze złym stanem zadłużenia, zalecamy sporządzenie listy wszystkich długów, z uwzględnieniem zarówno całkowitej kwoty, jak i minimalnych miesięcznych spłat. Może to być przerażający proces, ale dążenie do wolnej finansowo przyszłości zaczyna się od jednego kroku. Korzystając z powyższej wiedzy, sprawdź, czy możesz podzielić swoje długi na „długi zabezpieczone” i „długi niezabezpieczone”. Po wykonaniu tych czynności należy ustalić priorytety spłat – więcej informacji o tym, jak ustalić priorytety spłat długów, można znaleźć w naszym przewodniku wyjaśniającym, które długi należy spłacać w pierwszej kolejności.

Co mogą robić firmy windykacyjne?

Firma windykacyjna ma pełne prawo skontaktować się z Tobą w sprawie Twojego długu. Może on kontaktować się z Tobą telefonicznie, listownie lub poprzez wizyty domowe.

Pojawienie się w domu – firma windykacyjna może pojawić się w domu i zapytać o długi. Nie mogą jednak wejść do domu siłą.

Wniesienie sprawy do sądu – jeśli nie zapłacisz długu, firma windykacyjna może wnieść sprawę do sądu, przestrzega https://pozyczkolog.pl/.

Co należy zrobić, jeśli skontaktuje się ze mną firma windykacyjna?

Po pierwsze, nie należy ich ignorować. Jest bardziej prawdopodobne, że firma ta podejmie dalsze działania, jeśli zignorujesz jej telefony lub listy. Jeśli nie stać Cię na zapłacenie żądanej kwoty, zaproponuj, że zapłacisz tyle, na ile Cię realnie stać. Być może uda Ci się uzgodnić z firmą windykacyjną plan spłaty, nawet jeśli będzie to niewielka kwota miesięcznie.

Co mogę zrobić, jeśli nie stać mnie na zapłacenie firmie windykacyjnej?

Jeśli zmagasz się z problematycznym zadłużeniem lub nie jesteś w stanie spłacić swoich wierzycieli lub windykatorów, powinieneś rozważyć kontakt z profesjonalną firmą zajmującą się rozwiązywaniem problemów z zadłużeniem, aby omówić swoje możliwości. Istnieje wiele nieformalnych rozwiązań, które pomogą Ci zarządzać Twoimi długami, w tym Plan Zarządzania Długami (DMP) oraz Kredyt Konsolidacyjny.

Może nawet istnieć formalne rozwiązanie problemu zadłużenia, które pomoże Ci zarządzać Twoim długiem, takie jak Indywidualne Dobrowolne Porozumienie (IVA), Nakaz Redukcji Długu (DRO) lub Upadłość, które uniemożliwią Twoim wierzycielom kontakt z Tobą i mogą umożliwić Ci umorzenie części długu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here