Częste podróże nie muszą być utrapieniem

0
843
Częste podróże nie muszą być utrapieniem

Nie tylko prowadząc firmę, robiąc wielkie biznesy w Krakowie, czy we Wrocławiu robimy wiele kilometrów każdego dnia, tygodnia. Ucząc się, rozwijając hobby, pasje, mając rodzinę również jesteśmy niezwykle mobilni. Mimo, iż między Krakowem a Wrocławiem jest dystans kilkuset kilometrów to sporo osób pokonuje go po kilka razy w tygodniu od wielu lat lub na miarę potrzeb. Przy tak dużej mobilności niezbędnym elementem na rynku stała się usługa wynajmu samochodu. Nabiera ona z każdym dniem popularności, zwłaszcza z uwagi na szerszą dostępność wypożyczalni jak również stosunkowo niskich, przystępnych dla każdego cen za wynajem na dobę.

Samochodem, pociągiem czy samolotem

Każdy środek transportu ma swoje wady i zalety, samochód jest komfortowy, jednak droga z Wrocławia do Krakowa wymaga skupienia i czasu, może kosztować sporo stresu. W przypadku pociągu komfort jazdy jest gorszy, jednak jako pasażer możemy w tym czasie odpocząć, poczytać, popracować na laptopie itd. Podobnie jest z samolotem, jednak o ile lotnisko w Krakowie znajduje się niedaleko i jest skomunikowane z centrum Krakowa, to lotnisko we Wrocławiu oferuje zdecydowanie trudniejszy dojazd do centrum. Jeżeli chodzi o samolot idealnym połączeniem jest wynajem auta na lotnisku. Wówczas można swobodnie wyjechać z lotniska, udać się do Wrocławia, załatwić swoje sprawy, o czym przed powrotem zwrócić na lotnisku samochód. Praktycznie każda większa wypożyczalnia samochodów we Wrocławiu dysponuje swoimi samochodami dostępnymi bezpośrednio na lotnisku zarówno w Krakowie jak i w porcie lotniczym Wrocław. Nie tylko podróże samolotem sprzyjają pożyczaniu samochodu na dojazdy, przemieszczanie się po mieście na czas delegacji i pobytu. Również przyjazd pociągiem można połączyć z wynajmem samochodu. Jeżeli chodzi o oszczędności finansowe to wynajem samochodu jest korzystny w porównaniu z kilkoma kursami taxi, a zdecydowanie wygodniejszy niż komunikacja publiczna.

wypożyczalnia samochodów we Wrocławiu

Prywatnie, służbowo, z konieczności

Podróże mogą mieć różny charakter. Doskonale o tym wiedząc wypożyczalnie samochodów oferują samochody odpowiadające potrzebom różnych grup klientów. Wynajem samochodów jaki umożliwia w atrakcyjnych cenach wypożyczalnia samochodów to świetne rozwiązanie na wyjazd wakacyjny z rodziną, jak też weekend we dwoje, sportowy wypad z przyjaciółmi itd. Ponadto może zaistnieć szczególna potrzeba jak przeprowadzka, konieczności wynajmu auta z przyczepą itd. Ekstremalną potrzebą, ale coraz częstszą na rynku wypożyczalni samochodów jest samochód zastępczy z OC sprawcy. Prócz wynajmów auta na czas naprawy eksploatacyjnej warto przemyśleć uprawnienie jakie nabywamy w wyniku uszkodzenia pojazdu przez sprawce kolizji. Wówczas możemy wynająć samochód z wypożyczalni aut a koszty jego wynajmu pokryje ubezpieczyciel sprawcy kolizji. Nie jest to jednak aż tak proste, gdyż zanim wynajmiemy pojazd winniśmy zorientować się na jakich warunkach przysługuje nam pojazd zastępczy. Czasem pojazd zastępczy organizuje ubezpieczyciel, czasem pokrywa koszty w systemie bezgotówkowym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here