Logistyka kontraktowa jako doskonałe rozwiązanie dla twojej firmy

0
353
Logistyka kontraktowa jako doskonałe rozwiązanie dla twojej firmy

Firmy, które rozpoczynają swoją działalność na rynku, a także te od wielu lat prosperujące poszukują nowoczesnych rozwiązań logistycznych. Jak dobrze wiemy, wiele branż potrzebuję sprawnej i szybkiej obsługi swoich towarów, aby na czas dotarły w ręce odbiorcy. Tutaj z pomocą przychodzi logistyka kontraktowa, dzięki której możemy zlecić firmie posiadającej magazyny, a także zaplecze logistyczne transport naszych towarów.

Czym jest logistyka kontraktowa i dla kogo?

Jest to szeroka dziedzina logistyki, która obejmuje szereg procesów logistycznych, a także ma wpływ na organizacje łańcucha dostaw. Firmy takie jak 3LP zajmują się odebraniem towaru od producenta, dostawą na magazyn oraz transportem do ostatecznego klienta. Warto zaznaczyć, że Logistyka kontraktowa realizowana jest jednakowo dla małych, jak i dużych firm, dzięki czemu nie muszą posiadać własnego magazynu.

Logistyka kontraktowa jest bardzo popularna wśród sklepów internetowych i pomaga im sprawnie realizować zamówienia. Co więcej, przez lepiej zorganizowane procesy logistyczne ulepsza się jakość obsługi klienta. Warto nadmienić, że głównym celem logistyki kontraktowej jest realizacja wszelkich procesów zgodnie z wytycznymi klienta.

Jakie obowiązki wchodzą w skład logistyki kontaktowej?

Firmy prowadzące sprzedaż różnego rodzaju towarów mogą liczyć na kompleksową obsługę w postaci doświadczonego zespołu, który od samego początku aż do końca zajmie się naszym zleceniem. Centrum logistyczne dokładnie i optymalnie planuje wszystkie trasy kierowców, bierze odpowiedzialność za towar, który został odebrany od producenta i jest magazynowany, a także ten, który jest dostarczany do klienta.

Na życzenie klienta firma logistyczna może prowadzić również obsługa zwrotów towarów. Co więcej, jest ona odpowiedzialna za kompletowanie towarów wedle życzenia klienta lub z obowiązującymi standardami. Centrum logistyczne zajmuje się także integracja systemów informatycznych, a także dba, aby bezpiecznie produkt dotarł do klienta.

Właściciele na przykład sklepów internetowych mają pod ciągłą kontrolą stan magazynowy swoich towarów dzięki zapewnionej usłudze WMS. System ten jest ściśle zintegrowany z oprogramowaniem sklepu. Niezależnie od tego, czy zlecamy odbiór towaru od producenta, czy chcemy go magazynować, centrum logistyczne dołoży wszelkich starań, aby obsługa przebiegła sprawnie, bezpiecznie i sprostał naszym oczekiwaniom. Jak możemy zauważyć logistyka kontraktowa to doskonałe rozwiązanie, aby zmniejszyć ponoszone koszty przez firmę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here