Czy programowanie jest dla mnie? Pójdź na kurs i się przekonaj!

0
595
python podstawy

Osoby, które nigdy nie miały kontaktu z programowaniem, wcale nie muszą rezygnować z planów dotyczących rozwoju zawodowego właśnie w tej dziedzinie. Udowadniają to liczne kursy uczące podstaw najpopularniejszych języków – na przykład Pythona.

Kierowane są one do wszystkich. Zarówno osób, które chcą poznać nowe środowisko i poprawić swoje umiejętności, jak i do absolutnie początkujących. Co najważniejsze, podstawy Pythona poznać można bez konieczności wychodzenia z domu! Wspomniane szkolenia są bowiem realizowane także online.

Czego uczą kursy z podstaw języka Python?

Wbrew pozorom, program nauczania w takich przypadku nie jest wcale „podstawowy”. Nie ma tu mowy o sztucznym ograniczaniu zakresu poznawanych zagadnień, ani o skupianiu się wyłącznie na teorii. Uczestnicy szkoleń mogą liczyć między innymi na stworzenie swojej pierwszej aplikacji, a także poznaniu JavaScript czy też Django, czyli największego frameworka, przygotowanego dla Pythona.

To oczywiście nie wszystko, ponieważ wśród poruszanych zagadnień znajdują się również bazy danych PostreSQL, testy jednostkowe i wiele innych. W przypadku wyboru dobrej szkoły IT, osoby zainteresowane karierą programisty zapewniają sobie bardzo dobry start, który zdecydowanie ułatwi im znalezienie pierwszej pracy.

Czy warto zdecydować się na szkolenia Python?

Odpowiedź na tak postawione pytanie może być tylko jednak: tak! Dlaczego? Poza szeroką ofertą i bardzo szczegółowym podejściem do tematu, spore znaczenie ma też swoboda wyboru trybu, w jakim realizowany jest kurs. Mowa tu o zajęciach stacjonarnych bądź online, a także o wyborze między kursami dziennymi a weekendowymi. Z tego powodu na zajęcia mogą zdecydować się bezrobotni, osoby pracujące i studenci.

W ramach kursu uczestnicy otrzymują materiały do preworku, jak również możliwość wykonania projektów do portfolio. Do droższych pakietów dochodzi program wsparcia w poszukiwaniu pracy i wiele innych „dodatków”, takich jak na przykład szansa na przygotowanie się do pracy w metodologii Scrum.

Żeby zapisać się na szkolenie, nie trzeba być programistą, ani nawet osobą obeznaną w komputerach. To prawdziwe podstawy, dzięki który każdy jest w stanie zdobyć szereg nowych umiejętności, które okażą się przydatne na rynku pracy. Mając to na uwadze, naprawdę warto dokładniej przyjrzeć się ofercie rynkowej i wybrać odpowiednią szkołę. Najlepiej taką, która może pochwalić się wieloma pozytywnymi opiniami wystawionymi przez zadowolonych klientów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here