Urządzamy salon w stylu loftowym

0
411
Urządzamy salon w stylu loftowym

Styl loftowy sięga swoją historią lat 60. i 70. XX wieku, kiedy to w Nowym Jorku budynki i magazyny pofabryczne zaczęto przerabiać na mieszkania i pracownie artystyczne. Nieco surowy charakter, który cechował te industrialne wnętrza, zyskał popularność i do dziś jest jednym z najbardziej charakterystycznych i niewychodzących z mody stylów.

Wnętrza w stylu loftowym wyróżnia minimalizm i pewnego rodzaju surowość a także przestrzeń, co sprawia, że mogą się wydawać mało przytulne. Jeśli jednak lubimy przestronne pomieszczenia i oryginalne elementy typu cegła, drewniane stropy i inne widoczne fragmenty konstrukcji budynku a przede wszystkim mamy pomysł na ich ciekawą aranżację, możemy sprawić, że surowe z pozoru wnętrze zamieni się w przytulny salon.

Wygodna kanapa to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia każdego salonu. Salon loftowy powinien cechować minimalizm, ale nie znaczy to, że powinniśmy zapomnieć o komforcie. Zamiast dużej ilości krzykliwych dodatków, tutaj znaczenie mają przede wszystkim faktury i raczej ciemne, stonowane kolory. Ze względu na sporą przestrzeń świetnie sprawdzi się na przykład duży narożnik z ekologicznej skóry w ciemnym kolorze. Ważnym elementem wystroju, który ociepli wnętrze naszego salonu będzie miękki dywan w geometryczne wzory, stylizowany na stary z modnymi przetarciami w naturalnych kolorach.

Ława czy stolik do salonu w stylu loftowym?

Ławy loftowe najczęściej łączą w sobie drewno i metal. To charakterystyczne połączenie świetnie współgra z widocznymi elementami konstrukcyjnymi pomieszczenia a także stanowi ciekawy element dekoracyjny.

Stoliki loftowe, podobnie jak ławy, poza spełnieniem swojej funkcji są fajnym dodatkiem zdobiącym minimalistyczne wnętrze.

Surowy styl loftowy nie przytłacza dodatkami, ale za to sprawia, że są one bardziej widoczne. Dlatego warto poszperać i z bogatej oferty dostępnej na rynku wybrać to, co wyróżni nasz salon i sprawi, że będzie on bardziej przytulny a często również przyciągnie uwagę odwiedzających nas gości. Dodatkami, których nie może zabraknąć w loftowym wnętrzu są lampy, plakaty i żywe rośliny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here