Czy coś jest w Polsce?

0
138
Czy coś jest w Polsce?
Czy coś jest w Polsce?

Przepraszam, ale potrzebuję więcej informacji na temat pytania. Proszę mi powiedzieć, o co dokładnie chodzi w kwestii „coś” w Polsce?

Czy Polska jest w Europie?

Czy Polska jest w Europie? To pytanie, które może wydawać się absurdalne dla większości ludzi. Jednakże z perspektywy biznesowej warto przyjrzeć się temu zagadnieniu bliżej.

Polska jako kraj geograficznie leży w centrum Europy i graniczy z Niemcami na zachodzie, Czechami i Słowacją na południu, Ukrainą oraz Białorusią na wschodzie oraz Rosją i Litwą przez Bałtyk od północy. Ponadto Polska była jednym z pierwszych państw europejskich dołączających do Unii Europejskiej (UE) – miało to miejsce 1 maja 2004 roku.

Z punktu widzenia UE nie ma żadnych wątpliwości co do przynależności Polski do tej organizacji. Kraj ten akceptuje traktaty unijne jak każde inne państwa członkowskie UE oraz korzysta ze wszystkich praw wynikających z takiej przynależności: swoboda przepływu osób, dóbr czy usług między poszczególnymi krajami należącymido Wspólnoty Europejskiej; możliwość uczestniczenia polskich przedsiębiorstw we wspólnych projektach finansowanych przez Unię Europejską; a także dostępność różnego rodzaju funduszy unijnych czy programów szkoleniowych dla mieszkańców tego kraju.

W cięższej sytuacji są natomiast osoby, które patrzą na Polskę z perspektywy kulturowej i społecznej. W ostatnich latach w kraju pojawiły się liczne kontrowersje dotyczące rządów Prawa i Sprawiedliwości (PiS), który jest obecnie partią rządową. Krytycy oskarżają PiS o łamanie praworządności oraz próby ograniczenia wolności mediów czy niezależnego sądownictwa.

Także sytuacja ekonomiczna Polski budzi pewne zastrzeżenia – według danych GUS w 2019 roku średnia pensja wynosiła tylko około 5 tysięcy złotych brutto (czyli mniej więcej równowartość 1000 euro). Choć gospodarka polska rozwija się dość dynamicznie, to jednak nadal pozostaje ona daleko w tyle za najbogatszymi państwami Europy Zachodniej.

Nie ulega jednak wątpliwości fakt, że coraz większa liczba firm zagranicznych otwiera swoje oddziały właśnie na terenie Polski. Korzystny podatkowy system oraz stosunkowo niskie koszty pracy przyciągają inwestorów z całego świata: od małych start-up’ów po duże korporacje działające globalnie.

Wśród przykładów można wymienić takie firmy jak Google czy Amazon, które wybrały Krakowskie biura jako miejsca dla ich nowoczesnych centrach badawczo-rozwojowych; Huawei, który zainwestował w Polsce ponad 100 mln złotych na rozwój swojego centrum badawczo-rozwojowego; czy też IBM, które otworzyło Centrum Kompetencji Watson IoT (Internet of Things) we Wrocławiu.

Polacy także coraz chętniej inwestują swoje pieniądze i rozpoczynają działalność gospodarczą. Według danych GUS liczba firm zarejestrowanych w kraju wzrosła o prawie 50% od początku lat dwutysięcznych – a obecnie wynosi już około 4 milionów.

Wniosek jest prosty: choć kultura oraz polityka nie są pozbawione kontrowersji, to jednak Polska jako państwo europejskie posiada wiele atrakcyjnych cech dla biznesu. Stosunkowo niskie koszty pracy oraz korzystny podatkowy system przyciągają firmy zagraniczne do inwestowania w ten kraj. Ponadto Polacy sami chętnie podejmują przedsiębiorczość i angażują się w tworzenie nowych miejsc pracy. Zatem odpowiedź na pytanie „Czy coś jest w Polsce?” brzmi jednoznacznie: tak!

Wezwanie do działania: Sprawdź, czy coś jest w Polsce! Kliknij tutaj, aby przejść na stronę https://www.pou.pl/.
Link tagu HTML : Kliknij tutaj

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here